szachy
  • szachy
  • domino
  • roboty
  • dopasuj_figury

Pakiet Funkodowanie II (klasy 1-3 sp)

999,00 zł
Brutto

Funkodowanie II to gry wspierające naukę programowania w szkole podstawowej. Z pakietem gier zintegrowane są materiały dydaktyczno-metodyczne „Funkodowanie w szkole. Edukacja wczesnoszkolna”. Pakiet przeznaczony do edukacji wczesnoszkolnej kl. I-III. Gry o tematyce matematyczno-przyrodniczo-logiczno-muzycznej rozwijają koordynację wzrokowo-ruchowo-przestrzenną i myślenie komputacyjne. Dodatkowo zawierają elementy kodowania-dekodowania, a także sterowania obiektem. Pakiet Funkodowanie II umożliwia naukę programowania bez użycia komputera – poprzez zabawę i ruch oraz spełnia wymagania aktualnie obowiązującej podstawy programowej.

Dostępny na urządzenia Magiczny Dywan w wersji: 2.0 i onEVO

Ilość

Szachownice

Zostań Mistrzem szachów i sprawdź swoje możliwości logicznego myślenia. Czy potrafisz rozpoznać figury szachowe? Gra 3-poziomowa o tematyce matematyczno-logicznej (szachy, gry logiczne i strategiczne, algorytmy). Oparta jest na koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej i myśleniu komputacyjnym. Umożliwia naukę gry w szachy, tworzenie strategii, naukę adresowania poprzez zapis notacji szachów oraz dostrzeganie algorytmów. Jest wprowadzeniem do programowania bez użycia komputera, przez ruch i zabawę.

Domino

Czy potrafisz grać w Domino? Szukaj błędów w kodach - może kiedyś zostaniesz genetykiem. Gra 3-poziomowa o tematyce matematyczno-logicznej (domino, łańcuchy, programowanie). Oparta jest na koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej i myśleniu komputacyjnym. Umożliwia rozpoznanie figur i kształtów, wyszukiwanie błędów, tworzenie łańcuchów i sekwencji. Jest wprowadzeniem do programowania bez użycia komputera, przez ruch i zabawę.

Port morski

Przeładunek towarów w porcie morskim to trudne zadanie. Sprawdźcie się jako grupa logistyków obsługujących roboty transportery! Dasz radę? Gra 3-poziomowa o tematyce matematyczno-logicznej (port morski, robot, programowanie, logistyka). Oparta jest na rozwijaniu myślenia logicznego i przestrzennego z uwzględnieniem pracy zespołowej i myślenia komputacyjnego. Umożliwia rozwijanie umiejętności w zakresie pracy zespołowej z wykorzystaniem technologii, programowania i sterowania robotem. Jest wprowadzeniem do programowania bez użycia komputera, przez ruch i zabawę.

Kodowanie-dekodowanie

Bądź jak Sokole Oko - szukaj podobieństw i różnic! Gra 3-poziomowa o tematyce matematyczno-logicznej (programowanie, logistyka). Oparta jest na rozwijaniu myślenia logicznego i przestrzennego z uwzględnieniem pracy zespołowej oraz myślenia komputacyjnego. Jest wprowadzeniem do programowania bez u życia komputera, przez ruch i zabawę.

CODEIIEVO_001