SOFTBOX, zestaw lamp do zdjęć, tło, żarówki, softbox, statywy

599,00 zł
Brutto

Element obowiązkowy - zestaw audio-video.

Studio Fotograficzne SympleXstudio 2x85W 50x70

Zestaw akcesoriów studyjnych umożliwiający montaż tła fotograficznego w warunkach domowych lub biurowych. Statyw studyjny z gwintem 10mm i motylkiem utrzymuje centralnie poprzeczną belkę montażową tworząc razem stelaż do tła. Załączone tło na tulei kartonowej rozwija się od podłogi w kierunku belki i mocuje za pomocą klipsów studyjnych (żabek).

Pobierz prezentację o Laboratoriach

Ilość

Studio Fotograficzne SympleXstudio 2x85W 50x70

Zestaw akcesoriów studyjnych umożliwiający montaż tła fotograficznego w warunkach domowych lub biurowych. Statyw studyjny z gwintem 10mm i motylkiem utrzymuje centralnie poprzeczną belkę montażową tworząc razem stelaż do tła. Załączone tło na tulei kartonowej rozwija się od podłogi w kierunku belki i mocuje za pomocą klipsów studyjnych (żabek).

Zestaw sprawdzi się w fotografii portretowej, modowej i produktowej. Szerokość tła umożliwia sfotografowanie całej sylwetki człowieka. Umieszczenie w kadrze całej sylwetki stojącej jest oczywiście możliwe (lewy i prawy margines obok tła wypełnia się białym kolorem w programach do obróbki graficznej). Stosowany w zestawie montaż centralny doskonale sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń.

Sprzedajemy tło z tuleją – to bardzo ułatwia pracę, transport, przechowywanie

Bazą do budowy Domowego Studia Fotograficznego jest stelaż do zawieszania teł wraz z podstawowym tłem fotograficznym. Biały kolor tła umożliwia fotografię w jasnej tonacji (high-key), zapewnia doskonałe warunki dla fotografii portretowej, modowej oraz produktowej. Dołączone oświetlenie ciągłe umożliwia stały podgląd osiąganych rezultatów w aparacie (telefonie) przed zwolnieniem migawki. Jest to najprostsza możliwa konfiguracja studia fotograficznego, doskonała dla początkujących i średnio-zaawansowanych fotografów.

Oświetlenie

Użyte w zestawie oświetlenie to klasyczne studyjne oświetlenie ciągłe - jednożarówkowe lampy typu softbox na statywach oświetleniowych. Softboxy wyposażone są w żarówki fotograficzne serii PureLight™ o standaryzowanych parametrach (temperatura barwowa 5500K oraz współczynnik odwzorowania barw CRI >90). Softboxy to podstawowy element studia fotograficznego. Używa się ich w celu zmiany właściwości światła: rozmiaru powierzchni świecącej, intensywności i kierunku światła. Zdobywają coraz większą popularność w realizacjach video. Alternatywa dla lamp typu kinoflo.

Softbox łagodzi przejścia tonalne między światłem i cieniem. Światło jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu softboxu i zachowuje identyczną moc na całej powierzchni dyfuzora. Na zewnątrz softbox jest matowo czarny, dzięki czemu nie odbija światła innych lamp. Rozkładanie i składanie jest wyjątkowo proste, a złożony softbox zajmuje niewiele miejsca. Wysoka jakość materiałów, z których wykonany jest softbox, gwarantuje bezproblemową eksploatację przez lata. Zaprojektowane i wykonane w sposób zapewniający bezpieczną pracę z żarówkami fluorescencyjnymi.

W zestawach typu SympleXstudio™ stosuje się minimum 2 lampy ze względu na wzajemne kompensowanie cieni - jedna lampa pełni rolę światła głównego, druga lampa - rolę światła dopełniającego. Moc użytych żarówek podana jest w specyfikacji technicznej (poniżej).

Faktura materiału

Uwaga dotycząca faktury materiału - osoby, które po raz pierwszy stykają się z fotograficznym tłem polipropylenowym obawiają się, że faktura tła zostanie uwidoczniona na zdjęciach. W rzeczywistych warunkach, obiekt pozostaje oddalony od tła o około 50 cm co wraz z płytką głębią ostrości powoduje, że faktura tła zostaje rozmyta. Użycie przesłony poniżej 8 powoduje, że struktura tła jest niewidoczna.

Dobór mocy oświetlenia

Podczas wyboru oświetlenia do studia fotograficznego należy zadbać o właściwą ilość światła niezbędnego do realizacji zamierzenia. W zestawach Domowego Studia Fotograficznego może znajdować się (w zależności od wersji) od 2 do 16 żarówek.

Natura nieożywiona nie wymaga mocnego świtała.Jeśli fotografowany przez ciebie obiekt nie jest żywą istotą możesz swobodnie używać lamp jednożarówkowych. W fotografii produktowej czas ekspozycji jest dowolny i zawsze można dobrać go tak by ekspozycja była poprawna. Przyda się statyw.

Uwaga na ludzi (i zwierzęta).Podczas fotografii ludzi i zwierząt czas ekspozycji jest ograniczony. Zwłaszcza fotografia dzieci i ruchliwych zwierząt wymaga zdecydowanie większej ilości światła. Lampy jednożarówkowe zdadzą egzamin na niewielkich odległościach (ok. 0,5 m).

Im szerszy kadr - tym więcej żarówek.Można przyjąć, że do portretu można użyć dwóch lamp jednożarówkowych. Podczas fotografowania w dużym zbliżeniu, odległość softboxu od twarzy jest niewielka i zapewnia właściwą ekspozycję. Zwiększanie kadru bardzo szybko wymusza zwiększenie ilości światła.

Moda na żywej modelce. Jeśli planujesz fotografię modową z modelką (modelem) wybierz zestawy z dwoma lub większą ilością softboksów czterożarówkowych.

Dwa mocne klipy uchwyty uniwersalne

W skład zestawu wchodzą dwa solidne klipy doskonałe do przytrzymania tła czy jego obciążenia.

Uniwersalność uchwytów spowoduje, że użyjesz ich na wiele innych sposobów w swoim studio fotograficznym.

Składniki zestawu

Statyw studyjny: 1 szt.

Belka Poprzeczna: 1 szt.

Tło: 1 szt.

Klipsy: 2 szt.

Żarówki: 2 szt.

Softboxy 2 szt.

Statywy oświetleniowe: 2 szt.

Specyfikacja techniczna

Wysokość maks.: 200 cm

Wysokość min.: 85 cm

Szerokość: 170 cm

Waga kompletu: 2,3 kg

Tło: Białe, polipropylenowe, 1,6m x 5m,

Moc: 85W

Moc zestawu: 170W

Zasilanie: 230V/50Hz sieciowe

Regulacja jasności: brak

Temperatura barwowa: 5500K

Odwzorowanie barw: CRI > 90

Lab_Lampy