Nowe Laboratorium Robotyki Skriware

19 490,00 zł
Brutto

Interdyscyplinarna pracownia robotyczna stanowi doskonałą obudowę dydaktyczną i metodologiczną przystosowaną do edukacji hybrydowej. W skład wchodzą:

 • 10 x robot edukacyjny SkriBot,
 • 10 x klocki konstrukcyjne SkriKit,
 • 1 x Skriware Academy,
 • 10 x mata inżynieryjna,
 • 5 x mata miejska,
 • 10 x zestaw kart
 • Creator,
 • bezpłatne wdrożenie w placówce!

Pobierz prezentację o Laboratoriach

Ilość

SkriBot

SkriBot to zestaw elementów konstrukcyjnych i komponentów elektronicznych pozwalający na samodzielne stworzenie robota krok po kroku. Ze SkriBotem nauczycie się podstaw techniki, elektroniki i programowania na różnych poziomach zaawansowania. Poznacie świat inżynierii, rozwiniecie zdolności manualne, nauczycie się organizacji pracy, a także zrozumiecie działanie mikrokontrolerów i czujników. Złożonego robota zaprogramujecie stacjonarnie lub zdalnie dzięki aplikacji SkriApp, Ardublocks lub Arduino IDE.

SkriKit

Klocki SkriKit rozwiną nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Doskonałe do pracy w klasach 1-3. W skład pracowni wchodzi 10 zestawów SkriKit, które odpowiadają na potrzeby jednej klasy.

Creator

Creator to narzędzie, w którym znajdziecie odwzorowanie klocków SkriKit i wiele dodatkowych części konstrukcyjnych. Kątownik, śruba, nakrętka? To wszystko możecie dowolnie ze sobą zestawiać w tym wirtualnym kreatorze konstrukcji zintegrowanym z drukarką 3D Skrinter!

Skriware Academy

Aby wesprzeć nauczycieli, zapewnić im komfort użytkowania laboratorium oraz rozwinąć ich kompetencje cyfrowe i metodologiczne stworzyliśmy Skriware Academy, na które składają się:

 • e-kursy w tematyce nowoczesnych technologii, nauczania hybrydowego i metodologii STEAM
 • gotowe scenariusze lekcji na: matematykę, fizykę, geografię, biologię, chemię, technikę, informatykę i nauczanie wczesnoszkolne - zgodne z podstawą programową,
 • prezentacje multimedialne dla uczniów,
 • karty pracy dla uczniów,
 • dodatkowo platforma zintegrowana jest z Microsoft Teams i Google Classroom.

Maty i Karty Edukacyjne

Maty Miejskie prezentują elementy charakterystyczne dla miejskiego ekosystemu. Motyw przewodni mat pozwala na realizację zajęć z wielu przedmiotów szkolnych, m.in. edukacji wczesnoszkolnej, techniki, informatyki, czy przyrody.

Mata i karty inżynieryjne zawierają kolorowe grafiki prezentujące zestawy elementów SkriBota i SkriKita, podpowiedzi dotyczące podłączania elementów elektronicznych, przykładowe konstrukcje z wykorzystaniem SkriKita wraz ze wskazówki do ich stworzenia.


Maty Miejskie prezentują elementy charakterystyczne dla miejskiego ekosystemu. Motyw przewodni mat pozwala na realizację zajęć z wielu przedmiotów szkolnych, m.in. edukacji wczesnoszkolnej, techniki, informatyki, czy przyrody. Mata Miejska Mata i karty inżynieryjne zawierają kolorowe grafiki prezentujące zestawy elementów SkriBota i SkriKita, podpowiedzi dotyczące podłączania elementów elektronicznych, przykładowe konstrukcje z wykorzystaniem SkriKita wraz ze wskazówki do ich stworzenia. Mata i karty inżynieryjne Karty elektroniczne Każda z kart dedykowana jest innemu elementowi elektronicznemu SkriBota. Uczniowie znajdą na nich opisy sposobu działania elementów, ich nazwę, wizualizację, a także grafiki bloczków dedykowanych obsłudze danego elementu w aplikacji mobilnej SkriApp.

LabRob_001