Stół terapeutyczny

1 950,00 zł
Brutto

Interaktywne urządzenie zawierające gry oparte na animacjach świetlnych reagujących na ruchy rąk, co pozwala na bezpośrednie wpływanie na wyświetlany obraz ruchami dłoni (można w ten sposób m. in. dotykać biedronek siedzących na liściach, rybek w akwarium czy przebijać wirujące wokół bańki mydlane). Zajęcia przy stole motywują do podejmowania aktywności fizycznej, poprawiającej motorykę, koordynację, spostrzegawczość i szybkość reakcji, ale są także okazją do interakcji społecznych i po prostu dobrą zabawą.

Dostępny na urządzenie Magiczny Dywan w wersji: 2.0 i onEVO

Ilość

Stół terapeutyczny, czyli obraz gier multimedialnych wyświetlany na blacie stołu to propozycja miejsca pracy dla osób w różnym wieku i kondycji, ale jest szczególnie polecany dla osób o ograniczonej mobilności. Osoby niepełnosprawne przemieszczające się na wózku lub seniorzy, którzy mają trudności z poruszaniem się mają możliwość wykonania aktywności w pozycji siedzącej.

Powyższa cena zawiera tylko oprogramowanie!

APLIKACJE:

1. Akwarium - w akwarium pływają kolorowe ryby, których ruch można przyspieszać delikatnym dotykiem.

2. Piłki - gra polega na odbijaniu piłki do współgraczy. Mogą temu towarzyszyć dodatkowe zabawy, np. przedstawianie się czy odpowiadanie na pytania po otrzymaniu piłki.

3. Łąka - motyle siedzące na kwiatach odlatują, gdy się ich dotyka. Kwiaty pozostają w delikatnym ruchu, przez co ćwiczona jest precyzja.

4. Biedronki - biedronki zmieniają kierunek ruchu pod wpływem dotyku. Grę można rozbudować o dodatkowe zadania, np. kierowanie dwiema biedronkami na raz w taki sposób, by nie zderzały się ze sobą.

5. Bańki - gra polega na przebijaniu za pomocą dotyku fruwających po planszy baniek. W lewym, górnym rogu wyświetla się licznik pokazujący, ile i jakiej wielkości baniek zostało przebitych.

6. Koła dynamiczne - duże, ruchome koła w pastelowych kolorach znikają pod wpływem dotyku. Po wygaśnięciu wszystkich 3 kół na planszy pojawiają się kolejne.

7. Koła statyczne - w tej grze wyświetlające się kolorowe koła są statyczne. Jest ich 6, a po wygaśnięciu wszystkich kół pojawiają się one ponownie.

8. Litery - gra złożona z 4 plansz. Polega na odnalezieniu właściwej litery spośród wyświetlanych na obracającym się kole. Po usłyszeniu litery należy ją odnaleźć i dotknąć pole, na którym się znajduje. Zarówno odpowiedź dobra, jak i zła jest sygnalizowana odpowiednim dźwiękiem. Gdy wszystkie litery zostaną prawidłowo zidentyfikowane, pokazuje się kolejna plansza (jest także możliwość zmiany planszy za pomocą wyświetlających się strzałek).

REVSTOL_001